Zalety implantów stomatologicznych

Implantologia

Implanty stomatologiczne to od wielu lat powszechnie stosowane rozwiązanie w implantologii, mające na celu poprawną i efektywną odbudowę utraconego w wyniku nieszczęśliwego wypadku bądź też choroby jamy ustnej zęba. Nie sposób nie docenić tego jak świetnym wyborem jest efektywna odbudowa braków zębowych przy ich pomocy! Należy przecież pamiętać o tym, że przy pomocy implantów możliwe jest odbudowanie pojedynczych braków zębowych, ale też możliwe staje się stworzenie stabilnych protez wyjmowanych, osadzanych na specjalnych zatrzaskach! Sprawdźmy więc, co oferują implanty wykorzystywane w stomatologii i jakie walory estetyczne, jak i funkcjonalne mogą sprawić, że nasze życie stanie się znacznie łatwiejsze!

Walory estetyczne implantu zębowego

Na samym początku warto wspomnieć o tym, co oferują implanty stomatologiczne pod względem samej estetyki. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na tradycyjne implanty tytanowe, czy też nowoczesne implanty cyrkonowe — zyskujemy świetną okazję na estetyczne odbudowy brakującego uzębienia. W dzisiejszych czasach implanty stają się kapitalną alternatywą dla często wykorzystywanych protez częściowych wyjmowanych! Są one znacznie ciekawszym i bardzo ciekawym rozwiązaniem, dającym większą estetykę — głównie przez fakt tego, że są one umieszczane na stałe w kości. Zapomnijcie więc o wyjmowaniu protezy i jej przechowywaniu w przeróżnych miejscach! Współczesna stomatologia, a zwłaszcza implantologia mają dla was znacznie ciekawsze i bardziej estetyczne zabiegi!

Walory funkcjonalne implantu zębowego

Na pewno zdajecie sobie sprawę z tego, że estetyka to jedno, jednak nie można zapomnieć walorach czysto funkcjonalne, jakie oferują implanty! Przede wszystkim — implanty stomatologiczne, niezależnie od wykorzystanego materiału są maksymalnie stabilne, przez to, że są wkręcone bezpośrednio w kość szczęki lub żuchwy. Należy też wspomnieć o tym, dlaczego tak się dzieje! Otóż po wszczepieniu implantu, przez około szczęść miesięcy integruje się on z kością, stąd też zachowują się Poza tym, decydując się na implant cyrkonowy, uzyskujemy znacznie bardziej estetyczne połączenie, dzięki czemu kompletnie zapomnicie o tym, że macie implant, a wasz uśmiech będzie tak piękny, jak poprzednio! Przy rozwiązaniu, jakim są implanty, praktycznie nie istnieje problem, jakim jest wypadnięcie, obluzowanie czy też wykręcenie implantu. Nie bójcie się więc stawiać wszystkie karty na nowoczesne rozwiązania, jakimi są implanty stomatologiczne!