Wybielanie zębów lampą

Bez kategorii Wybielanie zębów

Kanony piękna zmieniają się, a pewne rzeczy i tak pozostaną na szczycie. Tak właśnie jest ze śnieżnobiałym uśmiechem, który zdobywa fanów od lat. Nic więc dziwnego, że coraz większą rolę w życiu pacjentów gabinetów stomatologicznych odgrywają zabiegi, takie jak wybielanie zębów lampą. Białe zęby to znak dbania o własne zdrowie i mało co budzi aż tak duże zaufanie u rozmówców. Jak więc prezentuje się wykonanie zabiegu, takiego jak wybielanie zębów lampą? Ile zajmie to wybielanie zębów?

 

Nowoczesna metoda wybielania

 

Gabinetowe wybielanie zębów lampą to niezwykle prosty, a zarazem nowoczesny zabieg mogący przywrócić pożądany kolor zębów. Podczas jego trwania, dentysta nanosi na zęby specjalny preparat wybielający, który zawiera w sobie szereg składników, wśród których dominuje nadtlenek wodoru. Pozwala on na to, że w trakcie zabiegu, jakim jest wybielanie zębów lampą, dochodzi do reakcji, które rozjaśniają kolor zębów i przybliżają go maksymalnie do bieli. Tak przygotowane zęby naświetlane są specjalną lampą. Naświetlenie podczas zabiegu, jakim jest wybielanie zębów lampą. To sprawia, że zęby są bielsze o od 5 do nawet 14 tonów! Preparat ten, jak i samo wybielanie zębów jest całkowicie bezpieczne do wykonania.

 

Jednowizytowe wybielanie zębów 

 

Być może zdziwicie się, lecz wybielanie zębów lampą trwa zaledwie jedną wizytę! Jednakże należy pamiętać o tym, że wybielanie zębów lampą wymaga pewnych przygotowań od pacjenta, zarówno przed jak i po wykonaniu zabiegu. Zanim rozpoczniemy to wybielanie konieczne jest wyleczenie ubytków zębowych oraz zapewnić to,  że plomby są w pełni szczelne. W przeciwnym wypadku przeprowadzenie zabiegu sprawia że miazga może zostać podrażniona. Weźcie również pod uwagę to, że substancje jakie wykorzystuje się podczas zabiegu takiego jakiego jak wybielanie zębów lampą, działają jedynie na żywe tkanki twarde zębów, stąd też rozjaśnieniu nie ulegną zęby martwe, plomby, wypełnienia a także korony lub mosty protetyczne. Aby wybielanie zębów lampą przyniosło pozytywne rezultaty, warto też wpierw poddać się zabiegom profilaktycznym

 

Ile kosztuje wybielania zębów lampą?

 

Jako że wybielanie zębów lampą staje się bardzo popularne, gdyż  coraz większa ilość z nas decyduje się na jego wykonanie, można się domyślić że jego cena również będzie różna. Pełne, jednowizytowe wybielanie zębów kosztuje zwykle od 700 do nawet 1300 złotych za pełną kurację. Cena oczywiście będzie różna w zależności od miejsca wykonania zabiegu, miasta, w jakim wykonamy wybielanie zębów lampą oraz renomy samego gabinetu.