Wybielanie zębów lampą

Wybielanie zębów

Istnieje wiele dróg do tego, aby zyskać śnieżnobiały uśmiech. Metody, które proponują stomatolodzy, są mniej lub bardziej inwazyjne – możemy je wybierać w zależności od naszych potrzeb, możliwości finansowych, a także możliwości zdrowotnych. Wybielanie zębów żelem, lampą, paskami, wszczepienie implantów, wstawienie licówek – sposobów jest bardzo dużo.

Jedną z dróg do poprawienia odcienia zębów jest wybielanie zębów lampą. Wybielanie zębów lampą wykonuje się z użyciem specjalnych lamp – lampy, które znajdują się w gabinetach stomatologicznych, emitują dedykowane światło o odpowiedniej długości fali i barwie. Wszystko po to, aby wybielanie zębów lampą było efektywne możliwie szybko, a metoda była możliwie nieszkodliwa dla pacjenta. Dowiedz się, na czym polega wybielanie zębów lampą i jaki jest jego koszt.

Nowoczesna metoda wybielania

Wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym jest zabiegiem bezpiecznym i łatwym w realizacji. Wybielanie zębów w gabinecie zajmuje z reguły godzinę. W tym czasie stomatolog nakłada na zęby specjalny żel, który zawiera nadtlenek wodoru. Wybielanie zębów lampą byłoby nieefektywne bez użycia żelu. Zęby, na które nałożony jest nadtlenek wodoru, są naświetlane lampą wyświetlającą silne niebieskie światło. Na tym w dużym skrócie polega wybielanie zębów lampą.

Światło emitowane przez lampę sprawia, że nadtlenek wodoru, który znajduje się na zębach, ulega utlenieniu – co przekłada się na rozjaśnienie powierzchni zębów. Nakładanie żelu powtarzane jest trzykrotnie, a każdy etap naświetlania trwa około piętnastu minut.

Polskie gabinety stomatologiczne przeprowadzają wybielanie zębów lampą z użyciem różnych modeli lamp.   Wybielanie zębów lampą najczęściej odbywa się z użyciem systemu Beyond, który jest polecany przez stomatologów i zadowolonych pacjentów. Wybielanie zębów lampą z tym systemem jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na śnieżnobiały uśmiech.

Jednowizytowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów lampą posiada ogromną zaletę – efekt jest bardzo szybki i nie wymaga długofalowych działań. Aby uzyskać zadowalający rezultat, w zupełności wystarczy jedna godzinna sesja u stomatologa. Wybielanie przyniesie jeszcze lepszy efekt w momencie, gdy nasze zęby są oczyszczone z osadu i kamienia nazębnego.

Ile kosztuje wybielanie zębów lampą?

Ceny wybielania wahają się w zależności od użytych lamp i regionu. Wybielanie zębów lampą może kosztować od kilkuset do nawet 1200-1300 złotych. Warto jest zapytać stomatologa, w jaki sposób odbywa się wybielanie zębów lampą i porównać ofertę do konkurencyjnych salonów.

Inwestując w wybielanie zębów lampą warto jest mieć na uwadze, że efekt wybielania utrzymuje się przez długi czas. Wybielanie zębów lampą być może nie jest najtańszym zabiegiem, dlatego dobrze jest najpierw ocenić opłacalność zabiegu w dłuższym okresie. Jeśli uważasz, że twoje zęby warto jest rozświetlić, a jesteś w stanie pozwolić sobie na wybielanie zębów lampą, to zdecydowanie warto jest zdecydować się na ten krok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *