Co to jest implant stomatologiczny?

Implantologia

Kiedy wypadnie nam ząb, zdaje się, że jedyną opcją na jego uzupełnienie jest niewygodna proteza… nic bardziej mylnego! Współczesna stomatologia, a dokładnie implantologia, pozwala na zastosowanie znacznie skuteczniejszego rozwiązania, jakim jest implant zęba! Aby jednak możliwe było dokładne poznanie specyfiki tego niezwykle pomocnego przedmiotu. Czym jest implant zęba? Jak wygląda jego mocowanie i co najważniejsze — ile on kosztuje! Tego właśnie dowiecie się w dzisiejszym artykule!

Z czego zbudowany jest implant zęba?

Sam Implant zębowy to nic innego jak tytanowa śruba, która zostaje wkręcona w kość szczęki, bądź żuchwy. Ma ona niewielkie rozmiary i jej rola jest stosunkowo prosta. Jest nią zastąpienie korzenia zęba i ustanowienie stabilnego fundamentu pod dalszą odbudowę protetyczną. Drugą częścią implantu jest łącznik, czyli mały element łączący koronę i implant zębowy ze sobą i sprawiający, że całość jest niezwykle wytrzymała. Każdy implant zęba jest zakończony koroną protetyczną, która stanowi jedną widoczną cześć całej konstrukcji. To właśnie te trzy nierozłączne ze sobą części stają się wręcz integralnym elementem uzębienia, niemalże niemożliwym do odróżnienia od naturalnych elementów. Wszystko jest niezwykle estetyczne i pozwala pacjentowi na cieszenie się pięknym i wręcz nienagannym uśmiechem! Jest to rozwiązanie warte każdych pieniędzy! Warto zaryzykować, gdyż rezultaty są zjawiskowe!

Czy zakładanie implantu boli?

Możecie się zastanawiać – czy tak z pozoru bolesny zabieg faktycznie jest bolesny? Sytuacja wygląda następująco: sam zabieg wprowadzania implantu w kość jest bezbolesny, a wszystko dzięki wykorzystaniu znieczulenia miejscowego. Sprawia ono, że wprowadzony implant nie wzbudza bólu, a jedyne co poczuje sam pacjent to dotyk narzędzi używany przez implantologa. Tak wprowadzany implant zęba jest wręcz ciekawą przygodą da pacjenta!

Ile może kosztować implant zęba?

Cena implantu stomatologicznego jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim, mowa tutaj o samej lokalizacji, jak i renomy gabinetu. Uśredniając te wartości, można oczekiwać, że przeciętny koszt implantu to około 3500 złotych za sztukę. To oczywiście nie koniec kosztów! Łącznik to także niezbędna część całej konstrukcji — jego koszt zwykle zamyka się w granicach 500 – 600 złotych. Aby jednak implant wyglądał estetyczne, niezbędne jest wykorzystanie korony protetycznej, której cena zwykle plasuje się na poziomie 1000-2000 złotych. To nie jest tanie rozwiązanie, jednak zaufajcie nam — diabelnie skuteczne!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.