Rodzaje implantów zębowych

Implantologia

Implanty zębowe to jedne z najbardziej skutecznych i zarazem estetycznych rozwiązań z zakresu stomatologii. Pacjenci cenią je za kwestie związane nie tylko z ich wygodą, ale też niespotykaną wcześniej estetyką. To jednak nie wszystko — dzięki implantom możliwe jest wykonanie świetnie wyglądającej odbudowy protetycznej. Dzięki nim pacjent może swobodnie funkcjonować — mowa tutaj zwłaszcza o spożywaniu pokarmów! Pozostaje zadać pytanie: który implant warto wybrać do naszej jamy ustnej? Sprawdzimy dziś, czy warto zdecydować się na implanty tytanowe, czy raczej implanty cyrkonowe!

Implanty zębów cyrkonowe

Implanty cyrkonowe to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w stomatologii. W jego budowie wykorzystuje się tlenek cyrkonu, który wykazuje się bardzo pomocnymi właściwościami. Takie wszczepy są nie tylko wytrzymałe, ale też odporne na zniszczenia wynikające ze ścierania. Ich prawdziwie unikalną cechą jest to, że w swojej budowie nie wykorzystuje on żadnych stopów metali, które potencjalnie mogą uczulić pacjenta. Należy jednak pamiętać o tym, że z uwagi na to, że tak naprawdę implanty cyrkonowe są stosunkowo nowym rozwiązaniem, przez co nie tylko doświadczenie samych implantologów jest stosunkowo małe, a także co ważniejsze dla pacjenta — są one nieco droższe.

Implanty zębów tytanowe

Implanty tytanowe, to niewątpliwie najbardziej powszechne rozwiązanie z zakresu implantologii. Wykonane są one w całości ze stopu tytanu, co gwarantuje absolutną wytrzymałość wszczepu. Są one biokompatybilne, co minimalizuje ryzyko wystąpienia uczulenia. Implant tytanowy cechuje się także tym, że w bardzo szybki sposób dokonuje on integracji z kością, do której jest on wszczepiony. To prawdziwa inwestycja na lata, gdyż sytuacje, w której występuje konieczność jego „naprawy”, jest rzadkością. Stomatolodzy, a właściwie implantolodzy są już doświadczeni w kwestii ich wszczepiania, przez co poradzą sobie oni z nimi bez problemu!

Na jaki implant się zdecydować?

Powstaje zadać sobie pytanie — na jaki implant warto się zdecydować? Dla kogoś, kto nie zna się kompletnie na pracy implantologa, oba rozwiązania mogą okazać się idealnie odpowiednie. Najlepiej jednak, z uwagi na własne zdrowie pozostawić tę decyzję implantologowi. To właśnie ten specjalista, bazując na swoim doświadczeniu, będzie mógł wykonać zabieg z wykorzystaniem odpowiedniego implantu. Zaufajcie nam, plan leczenia nie obejmuje tylko preferencji materiałowych pacjenta, ale także unikalne warunki panujące w jamie ustnej. Implanty to nie powód do żartów i niepowiedzeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.