Implanty zębowe cyrkonowe — charakterystyka

Implantologia

Implanty zębowe to powszechnie stosowane rozwiązanie w zakresie odbudowy pełnej funkcjonalności uzębienia. Implant to w takim przypadku fundament pod dalszą odbudowę protetyczną. Pacjenci poddający się zabiegom z zakresu implantologii cenią tę dziedzinę stomatologii za jej niezawodność i to, jakie efekty daje ona w porównaniu z klasycznymi protezami zębowymi. Często zdarza się tak, że końcowy efekt przekracza jakiekolwiek oczekiwania! Doszło jednak do tego, że klasyczne implanty tytanowe zostają stopniowo wypychane z obiegu przez nowe rozwiązanie, jakim są implanty cyrkonowe! Czym więc specjalizują się te implanty stomatologiczne i jakie są ich najważniejsze zalety? Przekonajmy się!

Implanty zębowe cyrkonowe

Implanty cyrkonowe to świetna alternatywa dla tradycyjnych implantów! Te wszczepy produkuje się w całości z tlenku cyrkonu przypominającego ceramikę. Ich cechą charakterystyczną jest wygląd bardzo zbliżony do naturalnej tkanki uzębienia. Co ważniejsze, podobnie jak w przypadku implantu tytanowego, implanty cyrkonowe wykazują bardzo podobne cechy do tytanowych wszczepów. Należy też wspomnieć o tak ważnej kwestii, jak to, że świetnie się one integrują z kością, do której zostaną wprowadzone, a przy tym są niezwykle odporne na zniszczenia czy też ścieranie się. Ponadto, te implanty nie zawierają w sobie nawet grama żadnego metalu, przez co ryzyko jakiegokogokolwiek uczulenia spada do zera. Pamiętajcie jednak o tym, że doświadczenie w obrębie cyrkonowych implantów stomatologicznych jest stosunkowo małe, stąd tez musicie wykazać się pewną wyrozumiałością w zakresie ceny za ich wykorzystanie. Wyższa cena podyktowana jest specyfiką materiału, znacznie różniącego się od klasycznego implantu z tytanu.

Zalety cyrkonowych implantów

Zalety, jakie oferują implanty cyrkonowe, są niezwykle ciekawe. Wspomnieliśmy już o tym, że implanty cyrkonowe nie powodują jakichkolwiek uczuleń, czy też o tym, że ich osteointegracja, czyli proces „wrastania” się w kość jest podobny. To jednak nie wszystko! Implanty z cyrkonu są bardzo estetyczne, gdyż mają one kolor zbliżony do kości słoniowej, dzięki czemu po wszczepieniu są całkowicie niewidoczne, co eliminuje pojawienie się ewentualnego szarego koloru przy linii dziąsła. Poza tym są one bardzo stabilne, co pozwala ja szybką i efektywną odbudowę protetyczną na podstawie tego implantu! Sami widzicie, implanty wykonane z tlenku cyrkonu to świetna inwestycja na lata! Czemu więc tego nie spróbować na własnej skórze?