wybielanie_zębów_w_gabinecie

Wybielanie zębów w gabinecie — wady i zalety

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to niezwykle często wykonywany zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że wyróżniamy dwa najpopularniejsze sposoby wykonywania tego zabiegu, a należą do nich wybielanie zębów w gabinecie oraz wybielanie nakładkowe. Dziś omówimy to pierwsze i w ciągu tego artykułu postaramy wytłumaczyć się istotę zabiegu, jakim jest wybielanie zębów w gabinecie — jego wady i zalety oraz to, co warto o nim wiedzieć!

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Wybielanie zębów to nic innego jak rozjaśnienie koloru zębów. Kluczowe jest wykorzystanie preparatu bogatego w nadtlenek wodoru. Substancja ta ma właściwości rozjaśniające, przez co w wypadku wykorzystania ich na naszym szkliwie, sprawimy, że zęby będą prezentowały się we właściwy sposób. Wybielanie zębów w gabinecie jest jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu!

Wybielanie zębów w gabinecie

Jak więc wygląda wybielanie zębów w gabinecie na co dzień? Na samym początku niezbędne jest oczyszczenie zębów z kamienia, płytki oraz wszelkich ubytków na nich powierzchni. Wtedy zęby są zabezpieczane od wpływu środka wybielającego. W dalszej kolejności stomatolog nakłada preparat wybielający, najczęściej w postaci żelu czy pasty na zęby. Aby składniki w nim zawarte zostały aktywowane, konieczne jest to, aby zęby zostały naświetlone lampą emitującą światło o właściwej długości fali. Wybielanie to bardzo ciekawy zabieg, który może zostać powtórzony, jeżeli będzie tego wymagał pacjent.

Zalety gabinetowego wybielania zębów

Jakie zalety oferuje gabinetowe wybielanie zębów? Otóż przede wszystkim sam zabieg jest szybki i bezbolesny, przez co może to okazać się niezwykle komfortowym zabiegiem? Pacjenci jednak doceniają również to, że wybielanie zębów w obrębie gabinetu stomatologicznego oferuje wręcz zjawiskowy efekt już po pierwszej serii zabiegów. Żeby zobrazować to w lepszy sposób — zęby mogą być jaśniejsze nawet o 5 odcieni bieli! Sami więc widzicie, jak zjawiskowe rezultaty są możliwe do osiągnięcia z ich wykorzystaniem!

Wady wybielania zębów w gabinecie

Niestety, zawsze, kiedy mamy do czynienia z zaletami — muszą wystąpić też wady. Wady w ciągu tego zabiegu, to przede wszystkim cena, która sprawia, że cały zabieg nie jest przeznaczony dla każdego z pacjentów. Szkliwo podczas jego trwania staje się tymczasowo osłabione co w dłuższej perspektywie może doprowadzić nawet do dotkliwej nadwrażliwości zębów. Warto więc wykonywać ten zabieg pod szczególną opieką.