białe zęby

Wybielanie zębów nakładkami

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jedno z najważniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Jak się jednak okazuje, znacznie większą popularnością cieszy się nakładkowe wybielanie zębów, które sprawia, że możemy wykonać leczenie w zaciszu własnego domu. Dziś, dla waszego komfortu, omówimy istotę tego, czym jest wybielanie zębów nakładkami. Jak ono wygląda? Czy wybielanie nakładkowe jest naprawdę tak skuteczne? Sprawdźmy to!

Jak wygląda wybielanie zębów nakładkami?

Na samym początku warto wytłumaczyć to jak faktycznie wygląda wybielanie zębów z pomocą nakładek. Otóż podstawą do tego leczenia jest wykonanie specjalnych nakładek wykonanych z materiału termoformowalnego. Są one zbudowane w taki sposób, aby możliwe było ich wypełnienie od strony wewnętrznej preparatem o cechach wybielających. Muszą być one bardzo dokładnie dopasowane do ustawienia zębów, tak aby spełniały swoją funkcję maksymalnie dobrze. Konieczne jest także to, aby wyleczyć wszystkie potencjalne szkodliwe ubytku.

Warto również wspomnieć o tym, że kluczowa w całym procesie jest pasta nakładana wewnątrz nakładki, bogata w nadtlenek wodoru. Substancja ta odznacza się bardzo unikalnym właściwościami, gdyż we właściwym stężeniu pozwala on na rozjaśnienie koloru szkliwa i przybliżenie go śnieżnej bieli. Należy nosić te nakładki przez okres od dwóch do czterech tygodni (wszystko zależy od zaleceń lekarza) przez kilka dni w ciągu dnia. Długość tego leczenia spowodowana jest tym, że środek wybielający ma znacznie mniejszą siłę. Potrzeba więc więcej czasu, aby przyniósł on pożądane rezultaty — warto jednak na nie poczekać!

Czy nakładkowe wybielanie zębów jest skuteczne?

Skoro wspomnieliśmy już o kwestii siły środka, niezbędne jest zadanie pytania — czy wybielanie nakładkowe jest faktycznie tak skuteczne jak się uważa? Otóż okazuje się, że tak, mimo że na ostateczny efekt trzeba nieco dłużej poczekać. Dużą cześć w pozytywnym zakończeniu leczenia z zakresu stomatologii estetycznej, zwłaszcza w zaciszu domowym odgrywa samozaparcie i regularność pacjenta w jego trakcie. Jeżeli będziemy stosować się do wskazówek lekarza to prędzej czy później nasze zęby staną się znacznie bielsze. Drugą kwestią do rozpatrzenia jest to, aby stosować się do „białej diety”, która pozwoli na ustabilizowanie naszego efektu wybielania. Sami więc widzicie, że nakładkowe wybielanie zębów we własnym domu może okazać się jednym z najbardziej skutecznych zabiegów jakich się podejmiesz! Spróbujcie sami – to bardzo, ale to bardzo proste