Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Wybielanie zębów

Dostępność usług związanych z poprawą estetyki uśmiechu jest obecnie bardzo duża. Coraz większa ilość gabinetów oferuje zabiegi wybielania zębów — czy to nakładkowo, czy też gabinetowo. Z tego powodu pacjenci nie do końca wiedzą, jakie wybielanie zębów wybrać. Sposobów na dbanie o wygląd zębów jest dużo więcej, jednak warto mieć na uwadze, że w przypadku zdrowych, równych zębów czasem nie warto jest stosować licówki, a dużo lepiej jest postawić na mniej inwazyjne wybielanie. W tym artykule dowiesz się także, wybielanie zębów jak długo utrzymuje się efekt.

 

Jakie wybielanie zębów wybrać?

 

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty? — od tej kwestii na pewno zależy wiele. Warto jednak określić, jakie istnieją metody wybielania, abyś dobrał mimo wszystko metodę zgodną z twoimi potrzebami, a nie po prostu najtańszą. Wybieranie metod leczenia czy dbania o swój wygląd mając na uwadze wyłącznie cenę to podejście, które bardzo ogranicza wybór i nie pozwala w pełni o siebie zadbać.

 

Będąc w gabinecie dentystycznym, dentysta zaoferuje nam dwie metody wybielania. Warto zapytać o szczegóły jednej i drugiej, w tym także ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty. Pierwszą, najpopularniejszą jest wybielanie gabinetowe. Ta metoda sprawdza się w przypadku pacjentów, którym zależy na bardzo szybkim efekcie. Sam zabieg wybielania trwa około godziny i wykonuje się go tylko jeden raz na kilkanaście miesięcy. Późniejsza stabilizacja efektu trwa kilka dni, dobrze jest także stosować białą dietę dla lepszego utrwalenia efektu. 

 

Drugą metodą jest nakładkowe wybielanie zębów. Ta metoda charakteryzuje się dłuższym czasem trwania — na wybielanie z wykorzystaniem nakładek należy poświęcić nawet 14 dni. Dzieje się to jednak w komfortowych warunkach, gdyż nakładkowe wybielanie jest nazywane także domowym — bo nakładek używa się najczęściej w domu. Metoda ta, choć wymagająca większej ilości czasu, to jednak z jej pomocą można wykonać wybielanie bez ryzyka pojawienia się nadwrażliwości dziąseł, a dodatkowo efekt jest trwalszy.

 

Dowiedz się, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty. W kwestii ceny — jest ona bardzo zbliżona, zarówno w przypadku jednego jak i drugiego wybielania. Bezpiecznie jest założyć budżet 1000 złotych — a w zależności od gabinetu, na którego usługi się zdecydujemy, cena może różnić się (na naszą korzyść) nawet o kilkaset złotych. Zaoszczędzone pieniądze możemy za kilka miesięcy przeznaczyć na kolejne wybielanie utrwalające, które sprawi, że efekt będzie jeszcze lepszy. Jak widzisz kwestia tego ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty nie sprawia, że ten rodzaj stomatologii estetycznej nie jest nieosiągalny.

 

Wybielanie zębów jak długo utrzymuje się efekt

 

Inwestycja w wybielanie zębów jest spora, dlatego warto jest wiedzieć, czy opłaca się ją zrobić. Okazuje się, że w zależności od uzyskanego efektu, wybielanie zębów w ten sposób jest bardzo trwałe — a w zależności od stylu życia, spożywanych napojów, higieny, efekt może utrzymać się nawet do 2-3 lat.