Ile powinna trwać biała dieta?

Wybielanie zębów

Biała dieta to rodzaj diety, którego głównym założeniem jest pozbycie się z jadłospisu produktów barwiących. Mowa tu o jedzeniu, które zawiera duże ilości barwników — sztucznych lub naturalnych, roślinnych. Ten rodzaj diety jest podejmowany z reguły po wybielaniu zębów, po którym zęby są pozbawione wody — i w takiej sytuacji pochłaniają one różne składniki niczym gąbki. Do pobieranych składników zaliczają się także barwniki — a ich wniknięcie w strukturę zęba może zniwelować cały efekt, a dodatkowo nawet go pogorszyć w porównaniu do efektu przed wybielaniem. 

 

Biała dieta jakie warzywa

 

Dobrze jest wiedzieć, biała dieta jakie warzywa możesz spożywać. Wiedza na temat tego, ile powinna trwać biała dieta, pozwoli ci zapobiec cofnięciu efektu, co mogłoby spowodować całkowitą stratę pieniędzy. Produkty, które nie przebarwiają szkliwa, dominują w białej diecie i do czasu stabilizacji nowego koloru tylko one powinny być spożywane. Dowiedz się, ile trwa biała dieta po wybielaniu — tak, aby być w stanie określić, czy nie będzie to kolidować z imprezą czy spotkaniem rodzinnym. 

 

Zaleca się całkowitą wstrzemięźliwość przed produktami barwiącymi przez minimum 48 godzin od zabiegu wybielania. Najczęściej im dłużej biała dieta jest utrzymywana (jednak nie ma konieczności utrzymywania jej przez więcej, niż 14 dni), tym lepiej. Zwiększa to szanse na całkowite ustabilizowanie efektu i w konsekwencji jego wyższą trwałość po zabiegu.

 

Wiesz już, ile powinna trwać biała dieta. Teraz zastanówmy się — co warto spożywać podczas niej? Jakie warzywa najlepiej sprawdzą się podczas białej diety? Rekomendowane są warzywa, które nie zawierają dużej ilości barwników — a dodatkowo najlepiej bez skórki. Do takich warzyw zaliczają się m.in. biała rzodkiew, kalafior, biała cebula, biała kapusta, ziemniaki, czosnek czy szparagi białe. 

 

Same warzywa to nie wszystko, co możemy jeść podczas białej diety. Tak naprawdę wybór produktów spożywczych, które można jeść podczas białej diety jest spory — co daje spore pole do popisu i w zasadzie nie daje nam powodu, abyśmy z racji monotonii musieli na przykład skrócić białą dietę czy w ogóle jej nie realizować. Podczas białej diety możemy także jeść:

  • Ryby i owoce morza: dorsz, łosoś, krewetki,
  • Owoce: banany,
  • Ryż, kasza jęczmienna,
  • Nabiał bez barwników: masło, sery białe, śmietana, jogurty naturalne,
  • Białe pieczywo, biały makaron,
  • Przyprawy: sól, pieprz.

 

Ważne, aby do potraw nie dodawać kolorowych przypraw, na przykład curry. Nawet niewielki dodatek takiej przyprawy mógłby spowodować pogorszenie efektu wybielania zębów.

 

Ile trwa biała dieta po wybielaniu?

 

Dowiedz się, ile powinna trwać biała dieta. Jej czas trwania jest nie jest długi, a pozwoli lepiej utrwalić efekt wybielania. Pierwsze 48 godzin bez barwiących produktów to absolutne minimum, które dotyczy każdego pacjenta. Idealnie byłoby, gdyby udało ci się wytrzymać pełne 14 dni.

 

Cieszymy się, że wiesz już, ile powinna trwać biała dieta. Jej znaczenie jest bardzo ważne, dlatego zawczasu przygotuj się do rezygnacji z ulubionych posiłków.