Nakładkowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Nakładkowe wybielanie zębów jest obecnie jedną z powszechniej stosowanych form wybielania zębów. Wybielanie zębów nakładkami wiąże się z pewnym komfortem dla pacjenta, związanym z miejscem odbywania tego rodzaju wybielania. Dodatkowo, w zależności od skłonności pacjenta do powstawania nadwrażliwości, wybielanie zębów można przeprowadzić z użyciem żelu o niższym stężeniu substancji aktywnej.

Dowiedz się, na czym polega nakładkowe wybielanie zębów, a także czy wybielanie zębów nakładkami mieści się w twoim budżecie.

Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?

Nakładkowe wybielanie zębów to metoda, która do wybielania używa dopasowanych nakładek i żelu do wybielania. Gabinety stomatologiczne oferują zarówno wybielanie zębów lampą, jak i nakładkowe wybielanie zębów – poszczególne metody doradza się w zależności od możliwości i potrzeb pacjenta.

Część pacjentów decyduje się na skorzystanie z dobrodziejstw gabinetowego wybielania zębów, z racji szybkości realizacji tej metody – wystarczy jedna wizyta w gabinecie, by uśmiech pacjenta stał się jaśniejszy od kilka odcieni. Pozostali pacjenci decydują się na metodę wybielania zębów nakładkami – która, choć trwa dłużej, ma porównywalną skuteczność.

Wybielanie zębów metodą nakładkową odbywa się głównie w domu pacjenta – konsultacja ze stomatologiem jest niezbędna tylko na starcie, celem przygotowania nakładek i dobrania odpowiedniego żelu. Warto jest być w kontakcie ze stomatologiem, który przeprowadza wybielanie zębów także wtedy, gdy dojdzie do pojawienia się niepożądanych skutków ubocznych. Wybielanie zębów nakładkowe jest bezpieczną metodą, jednak nie ma przeciwwskazań co do tego, by wszelkie wątpliwości związane z tą metodą rozwiewać z pomocą stomatologa.

Nakładkowe wybielanie zębów charakteryzuje się stosunkowo długim czasem wykonywania – wybielanie zębów tą metodą może potrwać nawet cztery tygodnie. Wybielanie zębów metodą nakładkową trwa długo, na szczęście idzie za tym pewna korzyść – przekłada się to na mniejsze ryzyko pojawienia się nadwrażliwości. Prócz tego, efekt uzyskany poprzez nakładkowe wybielanie zębów jest trwały – może utrzymać się nawet przez kilka lat.

Ile kosztuje wybielanie zębów w domu?

Wybielanie zębów w domu jest bardzo wygodną metodą. Stosując wybielanie zębów w domu metodą nakładkową, pacjent jest w stanie uzyskać efekt bardzo zbliżony do tego, który uzyskuje się poprzez gabinetowe wybielanie zębów. Opłaty, jakie są pobierane za wybielanie zębów z pomocą nakładek, są jednak niższe, niż w przypadku wybielania z użyciem lamp.

Wybielanie zębów w domu kosztuje od 400 do 800 złotych – w zależności od wybranego gabinetu, od oferowanego żelu do wybielania, a także od długości kuracji. Mając na uwadze, że wybielanie zębów nakładkami oferuje zbliżony efekt do gabinetowego, stanowi to bardzo dobrą ofertę.

Do ceny wybielania zębów warto jest doliczyć również koszt skalingu i piaskowania zębów – zabiegów mających na celu maksymalizację efektu, poprzez usunięcie zalegającej płytki nazębnej.