Ile kosztuje leczenie Clear Aligner?

Ortodoncja

Pacjenci, wymagający leczenia ortodontycznego, często decydują się na aparat ortodontyczny stały, akceptując jego wady, jednocześnie nie zapoznając się z możliwymi alternatywami. Najtańsze aparaty ortodontyczne stałe mają wątpliwe walory estetyczne, a dodatkowo utrudniają przeprowadzanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Alternatywą dla osób, które wolałyby nie zdawać się na siłę aparatu ortodontycznego, są nakładki Clear Aligner. Nakładki Clear Aligner są wykonane z materiału, który jest mało widoczny (przezroczysty), a także biokompatybilny – nie powoduje reakcji uczuleniowych. Ze względu na estetykę, część pacjentów zaznajomionych z zaletami systemu Clear Aligner, rezygnuje z tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Dowiedz się, na czym polega leczenie Clear Aligner i ile kosztują nakładki Clear Aligner.

Leczenie Clear Aligner

Leczenie Clear Aligner warto jest zacząć od zapoznania się z systemem, jego sposobem działania, uzyskiwanych korzyści niedostępnych przy leczeniu ortodontycznym. Clear Aligner należy nosić przez 20-21 godzin w ciągu doby – oznacza to, że można go ściągnąć na pewien czas, celem spożycia posiłku lub zadbania o higienę jamy ustnej. To spora korzyść względem tradycyjnego aparatu.

Szyny systemu Clear Aligner charakteryzują się przezroczystością – oznacza to, że dla osób postronnych są one niemalże niewidoczne. Estetyka tego systemu stoi na wyższym poziomie, niż ma to miejsce w przypadku najtańszych aparatów stałych. Aparat ten jest niezwykle komfortowy na co dzień – z racji braku wystających elementów nie pojawiają się podrażnienia błony śluzowej.

Warto pamiętać, że nie każdą wadę da się skorygować systemem Clear Aligner. Aby ocenić, czy zastosowanie tego systemu jest możliwe, stomatolog musi zweryfikować wadę zgryzu pacjenta. Szyny tego systemu są w stanie skorygować ograniczoną ilość wad zgryzu. Zaletą systemu Clear Aligner względem aparatu ortodontycznego jest jego cena – leczenie tym systemem może okazać się tańsze.

Ile kosztują nakładki Clear Aligner?

Nakładki Clear Aligner są stosunkowo niedużym kosztem dla pacjenta. 3 nakładki zębowe (o różnych grubościach) kosztują obecnie około 600 złotych, set-up – 200-300 złotych, stripping – 50-100 złotych, a retainer – około czterystu złotych. Clear Aligner wymaga dodatkowych zabiegów i usług – stripping wykonje się celem zmniejszenia szerokości zębów; retainer jest sposobem na utrzymanie efektu leczenia Clear Aligner, a set-up jest czynnością przygotowawczą do leczenia Clear Aligner.