Nakładki Clear Aligner

Ortodoncja

Każdy rok przynosi pacjentom stomatologów coraz to ciekawsze rozwiązania, które mają na celu usprawnić leczenie, zmniejszyć odczuwany ból, mówiąc ogółem – zapewnić większy komfort. Rozwój pojawia się w każdej dziedzinie, w tym w ortodoncji. Jedną z takich innowacji są aparaty ortodontyczne typu Clear Aligner – przezroczyste aparaty, na które decydują się niektóre osoby z wadą zgryzu.

Niestety, nie każdy pacjent może skorzystać z korzyści, jakie niesie za sobą noszenie nakładek Clear Aligner. Dowiedz się, czym są aparaty ortodontyczne typu Clear Aligner i w jaki sposób dominują nad tradycyjnymi stałymi aparatami ortodontycznymi.

Przezroczysty aparat ortodontyczny Clear Aligner

Aparaty Clear Aligner wywodzą się z Niemiec. Nakładki Clear Aligner mają charakterystyczną budowę – są przezroczyste, przez co nie mają dużego wpływu na wygląd, tak jak ma to w przypadku stałych aparatów ortodontycznych. Są to nakładki, które mogą w dużym stopniu lub całkowicie zredukować wadę zgryzu.

Budowa nakładek Clear Aligner różni się od budowy tradycyjnych aparatów. Siła nakładek Clear Aligner leży w specjalnych płytkach, które różnią się rozmiarami – 0,5 mm, 0,625 mm, 0,75 mm. Płytki dodatkowo są wspierane przez power gripy, które przykleja się do zębów, a także wyciągami charakteryzującymi się elastycznością.

Komu polecane są nakładki Clear Aligner?

Nakładki Clear Aligner powinny rozważyć osoby, którym nie odpowiada wygląd tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Bardzo prawdopodobne, że nakładki Clear Aligner sprawdzą się w ich przypadku – warto jednak pamiętać, że nakładki Clear Aligner nie nadają się one do każdej wady zgryzu.

Clear Aligner sprawdza się u osób, które chcą pozbyć się stłoczeń zębów lub diastemy. Nakładki przynoszą efekt także w przypadku zgryzów krzyżowych, otwartych i głębokich – ich redukcja przy użyciu nakładek Clear Aligner stoi na bardzo wysokim poziomie.

Ostateczną decyzję o drodze, jaką przejdzie pacjent, by pozbyć się wad zgryzu, podejmuje stomatolog. Dobrze jest jednak uwzględnić nakładki Clear Aligner jako jedną z form leczenia.

Zalety nakładek Clear Aligner

Nakładki Clear Aligner łączą w sobie cechy aparatów stałych i ruchomych. Ogromnym plusem nakładek Clear Aligner jest to, że można je wyciągnąć z jamy ustnej. Jest to szczególnie ważne w przypadku jedzenia – nie trzeba się martwić o gromadzenie resztek, a w razie potrzeby nakładki Clear Aligner łatwo jest wyczyścić.

Warto zwrócić uwagę, że nakładki Clear Aligner są przezroczyste. Przezroczysty aparat zwiększa komfort użytkowania – nie jest tak widoczny, jak tradycyjny aparat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.