implanty

Jak wygląda konsultacja implantologiczna?

Implantologia

Wbrew pozorom, leczenie implantologiczne nie jest możliwe do wykonania w każdym momencie, a kluczem do jego powodzenia jest konsultacja stomatologiczna. Jeżeli zależy nam na odbudowie zębów z wykorzystaniem implantów, wykonanych przez doświadczonego stomatologa specjalizującego się w implantologii, warto wpierw zdecydować się na spotkanie, jakim jest konsultacja stomatologiczna. Jak wygląda wywiad na konsultacji ? Jakie badanie kliniczne przeprowadza implantolog? Czas się przekonać!

Wywiad na konsultacji

Pierwszym co zrobi implantolog podczas trwania spotkania, jakim jest konsultacja implantologiczna jest wywiad. Na wywiadzie kluczowe jest poznanie stanu zdrowia pacjenta. Niech więc nie zdziwią was pytania o to, czy w ciągu ostatnich lat znajdowaliśmy się pod zakresem specjalistycznej opieki lekarskiej — mowa tutaj jednakowo o przyjmowanych lekach, ale też o operacjach, które zostały wykonane w ciągu naszego życia w ostatnich latach. Znaczną rolę przy konieczności i chęci wszczepienia implantu stomatologicznego odgrywają nasz stan zdrowia. Jeżeli jesteście chorzy na choroby serca, wątroby, płuc czy dotyka was cukrzyca — musicie wspomnieć o tym w trakcie trwania wywiadu! Swoją rolę odgrywa także palenie wyrobów tytoniowych, stąd też, jeżeli chcecie mieć wszczepiony implant, to konsultacja implantologiczna musi wykazać wszystkie potencjalne zagrożenia dla jego wszczepienia!

Badanie kliniczne przeprowadzane przez implantologa

Oczywiście cała konsultacja implantologiczna to nie tylko sam wywiad ze stomatologiem implantologiem. Kluczem są także badania kliniczne — bez ich konsultacja implantologiczna będzie zaledwie miłym spotkaniem. Ocenie będzie podlegać tkanka miękka (dziąsła) – jej kolor, grubość czy też nawet obecność kwestii takich jak owrzodzenia czy też inne zmiany. Poza tym, aby implantolog mógł efektywnie umieścić implant w kości, konieczne jest rzetelne ocenienie jakości oraz ilości tkanki kostnej. Wykonanie zdjęcie pantomograficznego przez implantologa jest kluczem do sukcesu badania, podczas trwania spotkania, jakim jest konsultacja implantologiczna. Poza kwestią kości pantomograf przed potencjalną implantacją pozwala na ocenę kwestii takich jak wysokość wyrostka zębodołowego, aktualne położenie zatok szczękowych czy też pozornie nieważne kwestie jak grubość błony śluzowej. Wszystkie te kwestie, pozwalają na rzetelną ocenę tego, co może wykluczyć potencjalną problemy w implantacji. Sami więc widzicie, że konsultacja implantologiczna może stać się pomocna jak żadne inne badanie!