Aparat na zęby - nowoczesny

All on 4 – metoda

Ortodoncja

Obecnie jest wiele sposobów na przywrócenie pięknego uśmiechu. Do wyboru są rozmaite uzupełnienia protetyczne. Niektórzy kierują się wyłącznie ceną, ale warto mieć na uwadze przede wszystkim komfort. Z nowoczesnych metod polecieć można protezę na czterech implantach. Czas zabiegu jest relatywnie krótki. Protezę mocuje się na stałe. Nie trzeba martwić się żadnymi ruchomymi elementami, które powodują dyskomfort. Na korzyść metody all on 4 przemawia wysoka estetyka. Będzie to świetna alternatywa dla rozwiązań, które wymagają przeszczepu kości. Możliwe staje się uzyskanie stałych zębów, które wyglądają i funkcjonują jak naturalne uzębienie.

Na czym polega all on 4 metoda?

All on 4 metoda polega na wszczepieniu implantów stomatologicznych. Leczenie składa się z kilku etapów. Najpierw konieczne jest wykonanie odpowiednich badań w gabinecie stomatologicznym. Lekarz sprawdza stan zdrowia jamy ustnej. Na podstawie zdjęcia rentgenowskiego i skanów komputerowych można ocenić, czy pacjent kwalifikuje się do wykonania zabiegu. Określa się także, jakie zostaną przeprowadzone procedury przygotowawcze. Można dokładnie zaplanować odbudowę protetyczną. Wszczepienie implantów wykonuje się po podaniu znieczulenia miejscowego. Oczywiście można zdecydować się na przeprowadzenie zabiegów w znieczuleniu ogólnym. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie gabinety stomatologiczne oferują leczenia pod narkozą. Jeśli jednak ktoś jest szczególnie wrażliwy lub są inne wskazania medyczne, to należy sprawdzić dostępność podania znieczulenia ogólnego.

Wszczepienie implantów wymaga wcześniejszego przygotowania. Umieszcza się je w specjalnych otworach. Muszą być odpowiednio przymocowane do trzonów. Mocowana jest także tymczasowa odbudowa. Należy liczyć się z tym, że przywrócenie pięknego uśmiechu zajmie kilka miesięcy. Po wstawieniu implantów konieczne jest poczekanie, aż wszystko się wygoi. Warto wobec tego pomyśleć o moście tymczasowym. Jest on w stanie posłużyć pacjentowi przez mniej więcej pół roku. Po wygojeniu wszystkiego można przystąpić do odbudowy protetycznej. Pobiera się wycisk, który służy do przygotowania odbudowy ostatecznej. Wszystko opiera się na czterech implantach. Są one umieszczone z przodu i w tylnej części pod odpowiednim kątem. Wskazaniem do zastosowania metody all on 4 jest bezzębie. Jeśli doszło do znacznego uszkodzenia zębów lub kości w szczęce albo żuchwie, to nowoczesna proteza na czterech implantach jest świetnym rozwiązaniem dla pacjenta. Oczywiście najpierw trzeba wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Jaki koszt protezy all on 4?

Wiele osób oczywiście interesuje to, ile kosztuje all on 4 metoda. Trzeba liczyć się z koniecznością wydania sporej ilości pieniędzy. Jeśli jednak komuś marzy się piękny uśmiech, powrót do normalnego życia, komfortowe gryzienie i mówienie, to warto zdecydować się na takie nowoczesne leczenie. Nawet jeśli dojdzie do całkowitej utraty uzębienia, to nadal można je przywrócić w każdym wieku. All on 4 metoda jest dostępna w renomowanych gabinetach stomatologicznych. Zabiegi przeprowadzają doświadczeni implantolodzy. Koszt leczenia jest podzielony na dwie części. W przypadku części chirurgicznej ceny rozpoczynają się od 18 000 zł.

Na koszt leczenia wpływa wiele czynników, przede wszystkim liczba implantów, rodzaj licowania. Warto jednak wiedzieć, że pełna odbudowa na czterech implantach jest tańszym rozwiązaniem niż wstawienie pojedynczych implantów. Na koszt leczenia przy wykorzystaniu nowoczesnej protezy na czterech implantach składa się także część protetyczna. Tutaj ponownie cena jest uzależniona od tego, na jakie ostatecznie rozwiązanie zdecyduje się pacjent. Każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie. Poszczególne gabinety stomatologiczne mają zróżnicowane cenniki. Średnio cena zabiegu zaczyna się od mniej więcej 25 000 zł. W przypadku bardziej skomplikowanych procedur do przeprowadzenia, konieczności zastosowania dodatkowego przygotowania, koszty rosną.

Nowoczesna proteza na 4 implantach – czy warto?

All on 4 metoda ma wiele zalet. Jest to skuteczny sposób na przywrócenie pięknego uśmiechu. Proteza na czterech implantach wygląda bardzo realistycznie. Świetnie imituje naturalne uzębienie, zapewnia komfort gryzienia i mówienia. Można mówić również o wysokich walorach estetycznych. Nie ma nawet konieczności przeprowadzania szeregu dodatkowych zabiegów regenerujących. Organizm bardzo dobrze toleruje implanty. Są one najczęściej wykonane z tytanu, czyli materiału neutralnego. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znikome.

Wystarczy wstawienie tylko 4 implantów do tego, aby podnieść komfort życia i pozbyć się bezzębia. Dużą zaletą jest także brak konieczności przeprowadzania przeszczepu kości. Jest to metoda mało inwazyjna, z niskim ryzykiem wystąpienia komplikacji. Pacjenci bardzo chwalą sobie nowoczesną metodę ze względu na to, że nie opiera się ona o podniebienie ani o dziąsła. Można mówić także o niezwykłej trwałości. Implanty posłużą przez wiele lat, najczęściej do końca życia. W ich wszczepieniu nie ma niczego skomplikowanego. Jest to najnowocześniejsza technika odbudowy uzębienia. Będzie to długoterminowa inwestycja.