Charakterystyka wypełnień Onlay

Bez kategorii

Ubytki w zębie mogą być spowodowane różnymi czynnikami zewnętrznymi, na które pacjent często nie ma wpływu. Na szczęście, istnieje możliwość wypełnienia ich z pomocą wypełnień Onlay. Ubytki w zębach mogą spowodować różne skomplikowane choroby, a także utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego warto jest je jak najszybciej wypełnić. Paradontoza, próchnica – to tylko nieliczne z chorób, z którymi pacjent może mieć do czynienia, nie rozwiązując problemu ubytków.

 

Wypełnienia Onlay stosuje się w przypadku, gdy pacjentowi zależy na bardzo dobrym rozwiązaniu, które świetnie wypełni ząb zarówno pod względem wizualnym, a także funkcjonalnym. Dowiedz się, czym są wypełnienia onlay i dlaczego warto jest zdecydować się na ten rodzaj wypełnień protetycznych.

 

Z czego wykonane są wypełnienia Onlay?

 

Wyróżnia się kilka rodzajów wypełnień Onlay. Przede wszystkim, do wypełnień tego rodzaju zaliczają się wypełnienia kompozytowe, a także porcelanowe. Rozwiązanie wykonane z porcelany wizualnie jest rewelacyjne pod względem estetycznym, a dodatkowo jest bardzo wytrzymałe. Wypełnienie kompozytowe jest nieco mniej trwałe, ale za to dużo tańsze, przez co jest łatwiej osiągalne dla większości pacjentów.

 

Wskazania do wypełnień Onlay

 

Wypełnienia Onlay stosuje się w kilku przypadkach. Nie zawsze jest tak, że wypełnienia tego rodzaju sprawdzą się – w niektórych przypadkach rozsądnie jest rozważyć zastosowanie innego rozwiązania protetycznego. Warto jednak wiedzieć, w których przypadkach sprawdzą się wypełnienia tego rodzaju. Przede wszystkim, ten rodzaj wypełnień stosuje się w przypadku, gdy dojdzie do ukruszenia zęba. 

 

Zęby sieczne, trzonowe, przedtrzonowce, trzonowce – to jedne z rodzajów zębów, które są objęte wypełnieniem tego rodzaju. Świetnie sprawdzą się one celem przywrócenia konta siecznego zębów siecznych i nie tylko. Warto jest zapytać stomatologa, czy w danym przypadku wypełnienie tego rodzaju sprawdzi się.

 

Ile kosztuje Onlay?

 

Efekt, uzyskiwany po zastosowaniu tego rodzaju wypełnienia, jest bardzo zadowalający. Niestety, ze względu na to, że używa się większej ilości materiału, a także z powodu trudniejszej metody wykonania, cena tego rodzaju wypełnień jest zdecydowanie wyższa. Tradycyjne wypełnienie kompozytowe kosztuje około 100 złotych, natomiast wypełnienie tego rodzaju kosztuje nawet 1000 złotych. Z reguły ceny tego rodzaju wypełnień oscylują w granicach 300-700 złotych. Mimo większej ceny, warto jest rozważyć ten rodzaj wypełnień w swoim planie leczenia.